Kar 85% slovenskih zdravnikov skrbi preobremenjenost z delom, je pokazala raziskava Digital Doctor podjetja Mediately, kar 40% jih močno razmišlja o selitvi v tujino, kar 57% pa o odhodu iz javnega zdravstvenega sistema, poroča podjetje.
Slovenske zdravnike glede zdravstvenega sistema v prihodnje najbolj skrbi pomanjkanje zdravnikov (61 odstotkov), privatizacija zdravstvenega sistema (18 odstotkov), staranje populacije (15 odstotkov) in dostopnost do zdravstvenih storitev (pet odstotkov).

Odgovore je v raziskavi posredovalo več kot 9.300 zdravnikov iz devetih držav - Bolgarije, Češke, Hrvaške, Italije, Nemčije, Romunije, Slovaške, Slovenije in Srbije - v katerih je na voljo aplikacija Mediately.
Slovenskih zdravnikov je bilo 418, 26% je družunskih zdravnikv. Od 1. avgusta lani, naj bi bilo aktivnih 7127 zdravnikov.
"Po rezultatih raziskave je 39 odstotkov sodelujočih zdravnikov poročalo o večjem zadovoljstvu v službi, kar nakazuje na pozitivni trend, so pojasnili v podjetju. Kljub temu pa bi jih 46 odstotkov razmislilo o selitvi, če bi jim ponudili službo v tujini.
Skoraj polovica vprašanih (46 odstotkov) je izrazila zaskrbljenost zaradi pomanjkanja zdravnikov.
Sledi zaskrbljenost glede dostopa do zdravstvenih storitev ter privatizacije v zdravstvu. Pri tem opažajo razlike med državami - najbolj so glede privatizacije zaskrbljeni italijanski zdravniki (45 odstotkov).
Skoraj polovica vprašanih bi razmislila o selitvi, če bi jim ponudili službo v tujini - najbolj naklonjeni temu so srbski (58 odstotkov), hrvaški (50 odstotkov) ter italijanski (45 odstotkov) zdravniki." (VIR: Slovenske novice)